Headlines News :

Το Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ ταξιδεύει...

Δημοσίευση από Art and City | Δευτέρα, 29 Απριλίου 2013 1:12 μ.μ.

Καρδίτσα.

Από 27 Απριλίου έως και 11 Ιουλίου 2013.

Το φεστιβάλ ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης θα προβληθεί από την Κινηματογραφική Λέσχη και σε συνεργασία με διάφορους φορείς της πόλης από 27/4 έως και 11/7!!

Αναλυτικά το πρόγραμμα των προβολών:



ΣΑΒΒΑΤΟ 27/4/2013 Σε συνεργασία με την Μ.Κ.Ο. «ΟΙΚΟΣΦΑΙΡΑ»
9:00 – 9:30 «Το παλατάκι των Αορίων» του Βασίλη Παναγιωτακόπουλου (22’)
9:30 – 10:45 «Οι αθάνατοι στο νοτιότερο άκρο της Ευρώπης» των Γιώργου Μουστάκη & Νίκου Λαμπάτ (75’)

ΚΥΡΙΑΚΗ 28/4/2013 Σε συνεργασία με την Μ.Κ.Ο. «ΟΙΚΟΣΦΑΙΡΑ»
9:00 – 10:00 «Εργαστήρι αιώνων» του Βαγγέλη Ευθυμίου (48’)
10:00 – 11:00 «Εξάντας: Ο θησαυρός της Κασσάνδρας» του Γιώργου Αυγερόπουλου (58’)

Μ. ΤΡΙΤΗ 30/4/2013 Στο Παυσίλυπο σε συνεργασία με την Εργατική Πρωτοβουλία.
9:00 – 9:15 «Μια τυχαία συνάντηση» του Σπύρου Αμαρόπουλου (15’)
9:15 – 10:20 «Ταξισυνειδησία: Η άγνωστη Ιστορία του Ελληνοαμερικάνικου Ριζοσπαστισμού» του Κώστα Βάκκα (64’)

Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 1/5/2013 Σε συνεργασία με το Bar «ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ» στον Πεζόδρομο της Βάλβη
10:00 – 11:00 «Το κλεμμένο μας τσίρκο» των Χρήστου Πανάγου & Κώστα Μακρινού (46’)

ΤΡΙΤΗ 7/5/2013 στο Παυσίλυπο
9:30 – 10:50 «Hippie – Hippie Matala! – Matala!» του Γιώργου Βαρελά (75’)
10:50 – 11:15 «Πρωί» του Δημήτρη Βροκά (24’)

ΠΕΜΠΤΗ 9/5/2013 (Παυσίλυπο)
Σε συνεργασία με το Σωματείο Εθελοντών «ΙΣΤΟΣ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ»
9:00 – 10:00 «Ιχνηλατώντας: Ο Φάρος του Κόσμου» της Κατερίνας Καραγιάννη (48’)
10:00 – 10:45 «Seeds and Hope» του Γιώργου Γκούλη (44’)

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/5/2013 στο Bar «ΠΟΥΘΕΝΑ»
10:00 – 11:30 «9 μέρες Γολιθιανής μουσικής» της Ευημούλας Δούρου (80’)

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/5/2013 στο Παυσίλυπο σε συνεργασία με την Βιβλιοθήκη Καρδίτσας και ενημέρωση για το Τμήμα Βιβλίων με θέμα των Κινηματογράφο μετά από δωρεά βιβλίων της ΟΚΛΕ –Κινηματογραφική Λέσχη Καρδίτσας
9:30 – 11:00 «Πεινασμένα Μυαλά» της Beatrix Schwehm (87’)

ΠΕΜΠΤΗ 23/5/2013 στο Παυσίλυπο
9:30 – 9:45 «Το μασάζ» της Λάρα Κρίστεν (15΄)
9:45 – 10:45 «Roughcut» της Ελιάνας Αμπραβανέλ (58’)
10:45 -11:30 «Συναντήσεις με αξιοσημείωτους ανθρώπους – Έξω από τα δόντια» του Μενέλαου Καραμαγγιόλη (56’)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/5/2013 στο Παυσίλυπο
9:30 – 10:30 «Άπληστον Κέρδος» του Γιάννη Καρυπίδη (67΄)

ΠΕΜΠΤΗ 30/5/2013 στο Παυσίλυπο
9:30 – 10:30 «Λευκό Αγόρι» του Rasmus Heisterberg (57΄)
10:30 – 11:30 «Πάολο ο καπνοδοχοκαθαριστής» του Bruno Chouinard (53’)

ΤΡΙΤΗ 4/6/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 10:30 «Welcome to the show: η μουσική κληρονομιά του Παύλου Σιδηρόπουλου» των Αλέξη Πόνσε & Κώστα Πλιάκου (65’).

ΠΕΜΠΤΗ 6/6/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 10:45 «Μια ημέρα από τη ζωή του Θάνου Λίποβατς» του (47΄)
10:45 – 11:45 «Living in Interesting» των Ελισάβετ Λουλουδάκη & Massimo Pizzocaro (68’)

ΤΡΙΤΗ 11/6/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 10:00 «Εις αύριον τα σπουδαία – Πορτρέτα του Αύριο: μια άγνωστη μαθήτρια» του Μιχάλη Λυκούδη (26’)
10:00 – 10:00 «Ost – Original Soundract» του Φάνη Λογοθέτη (60’)

ΠΕΜΠΤΗ 13/6/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 9:45 «Celtman» του Τζώρτζη Γρηγοράκου (15΄)
9:45 – 10:45 «Μουσικό χωριό» του Ανδρέα Σιαδήμα(71’)
10:45 – 11:30 «Food for Love» της Μαριάννας Οικονόμου (52’)

ΠΕΜΠΤΗ 20/6/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 10:20 «Αδέσποτα στην καρδιά της Αθήνας» του Ηλία Χωραφά (52΄)
10:20 – 11:30 «Στο Λύκο» της Χριστίνας Κουτσοσπύρου (74’)

ΠΕΜΠΤΗ 27/6/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 11:00 «Το χρονικό μιας καταστροφής» των Χρύσας Τζελέπη & Άκη Κερσανίδη (90΄)

ΠΕΜΠΤΗ 4/7/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 11:00 «Στάχτη» του Herbert Sverbjomsson (94΄)

ΠΕΜΠΤΗ 11/7/2013 στο πίσω μέρος του Παυσίλυπου
9:30 – 10:40 «Σκαπέτα» του Μένιου Κακογιάννη (70΄)
10:40 – 11:30 «Ομορφιές και Δυσκολίες» του Κίμωνα Τσακίρη (58’)
Μοιραστείτε το :

0 σχόλια:

Αφήστε το σχόλιό σας εδώ...

 

Υποστήριξη : About us | Επικοινωνία | Διαφήμιση
Copyright © 2013. ArtandCity.gr - Με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος.